Dnes objednáváte na výdejní den : ČTVRTEK 18.7. Objednávku vyzvednete na výdejně Na Sioně 329/4, Kutná Hora v čase 15:00-18:00 nebo zvolíte POLOPO ROZVOZ po okolí. Termín objednání pro tento výdejní den je pondělí 15.7. v 24:00hod .

Rulandské šedé 2017 BIO + DEMETER

7003
Neohodnoceno

Rulandské šedé, 2017, 0,75 l
bílé víno, jakostní polosuché
certifikace: BIO, Demeter

  • 210 Kč / 1 ks
  • (> 5 ks) Skladem
210 Kč
Kategorie: Víno
certifikace: BIO
 

Typická vůně Pinotu Gris po broskvích, jablkách, hruškách, s trochou včelího vosku. V chuti můžeme najít citrusové, broskvovo-grapefruitové tóny, med, koření. Zráním se budou ve vínu objevovat tóny chlebové kůrky. Vinice má jížní expozici, půda je jílovito-vápenitá.

Vinařská oblast Čechy, podoblast Mělnická, obec Vinaře, vinice Na Příčce

Spontánně fermentováno. Vína vznikají podle zásad biodynamického hospodářství a jsou certifikované BIO a DEMETER.

------------------------------------
zbytkový cukr:          16,9 g/l
kyseliny:                    8,2 g/l
bezcukerný extrakt:  22,0 g/l
alkohol:                   10,5 % obj.
------------------------------------

Rodinné vinařství Rudolfských bylo založeno v roce 2002. Aktuálně hospodaří na více než 80 ha půdy, přičemž vinice tvoří 54 ha. Je druhým největším vinařstvím v Čechách. Vinařství (biodynamický statek), které nyní řídí Lukáš Rudolfský, pracuje dlouhodobě na obnovování zašlé slávy pěstování révy vinné na Kutnohorsku. Vinná réva je pěstována a zpracovávána bez jakýchkoli chemických preparátů.


Zdroj: www.vinoadestilaty.cz:
Stáří a původ: Rulandské stará odrůda, pravděpodobně Francie; Původní francouzský název je Pinot gris, v Itálii se nazývá Pinot grigio. V Německu je to Ruländer podle obchodníka s vínem J. S. Rulanda, který rozšiřoval odrůdu v oblasti Falc. Někdy se v Německu setkáváme s označením suchých vín jako Grauburgunder a vín se zbytkem cukru jako Ruländer. V Maďarsku Szürkebarát (šedý mnich), podle mnichů cisterciánů, kteří na přání císaře Karla IV. vysadili odrůdu u Balatonu. V Alsasku je nazývána Tokayer. Původní český název je Roučí šedé. Pinot gris vznikl z mutací Pinot noir a je rozšířen po celém světě.

Stolování: Vína Rulandského šedého doprovázejí nejčastěji hutná a kořenitá jídla nebo rybí speciality. Sladké výběry jsou vhodné k dezertům. Suchá vína se hodí k těžší úpravě drůbeže nebo k husím polévkám.

Tento výrobek může objednat osoba starší 18 let. Při převzetí bude věk kontrolován.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.