PRINCIPY POLOPO


POCTIVÉ LOKÁLNÍ POTRAVINY ⇒ VÍTEJTE DOMA!

Cílem projektu bylo a je vytvořit prodejní kanál, který tu dosud chyběl. Obchod, ve kterém bychom na jednom místě mohli koupit to nejlepší od sedláků/farmářů/zpracovatelů a výrobců potravin z nejbližšího okolí - a že jich tu je!

 

1) KVALITA POTRAVIN - ZNÁM SVÉHO SEDLÁKA:  Aby si nakupující mohl být jistý kvalitou potravin, které přináší svým dětem domů na stůl. Nejlepší ověření kvality je na vlastní oči, a na vlastní oči si můžete zajet na návštěvu k místním sedlákům, svým sousedům, kteří Vás, své zákazníky a sousedy vždy rádi uvítají a předvedou svou práci. Tenhle sedlák si nepodřízne větev pod sebou tím, že bude šidit svého platícího zákazníka, na kterém je existenčně závislý. Navíc by šidil jídlo, které sám dává svým dětem, a to nikdo z nás neudělá! 

 

2) PODPORA NAŠEHO REGIONU - LOKÁLNÍ EKONOMIKA: Kutnohorsko jako region, ve kterém žijeme, bavíme se, vychováváme své děti. Držme hodnotu práce každého z nás tady v regionu, aby peníze zůstali mezi námi, mezi lidmi, kteří tady žijí, kterým na Kutnohorsku záleží! Nákupem lokálních potravin od NAŠICH sousedů farmářů nebo v POLOPU spoluutváříme náš region! Naši lokální ekonomiku, protože co zaplatíme se nám vrací! Cena zboží i případně marže obchodníka zůstává tady mezi námi v regionu. Daně z takového obchodu jsou odváděny tady v ČR!

 

3) ZÁLEŽÍ NÁM NA ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ - méně najetých kilometrů, výběr farmářů s vyjímečným přístupem ke svému okolí a ke své    půdě - naší zemi. 

 

POLOPO a lokální ekonomika je životní postoj! Postoj ke kvalitě, poctivosti a skutečnému životu. Supermarket je o ceně...
Hodnoty, síla a moc jsou tam, kde lidé umí udělat a vyrábí potraviny. Nic nemá větší cenu! A MY to tady na Kutnohorsku UMÍME!