Právě objednáváte na výdejní a rozvozový den pátek 25. září.

Domácí MLADÝ KOHOUT! - Mirek z Kácova cca 1,8 kg

25675
Neohodnoceno
  • 1 z 3

Mladí cca 5ti měsíční kohoutci polotěžkého plemene Hempšir - krmeno obilovinami, kyselým mlékem, na zeleném. Bez léčiv, na sluníčku odchození


  • 269,44 Kč / 1 kg
  • Skladem
485 Kč / ks
Kategorie: MASO
Hmotnost: 1.8 kg
 

Domaci kohouti od Mirka Tyceho z Kacova

 

u téhle speciality je "žluté"snad i maso!!!!a garantuju Vám, že nic takhle dobrého, jste ještě nejedli!

 

ubytování a způsob chovu: navolno na trávě na sluníčku + kurník.

Délka výkrmu minimálně 5měsíců!

Vhodné pro pečení či pomalé vaření! Kam se hrabou všechna brojlerová kuřata! Tohle jsou "kuřata" našich babiček!

 

Dlouho tu přemýšlíme a počítáme jak nastavit CENU opravdu dobrých domácích kuřat tak, aby to daný CHOVATEL byl ochotný vůbec dělat. Aktuálně vychází ceny za kg jako velice prodelečné .. cena 150kč/kg pro chovatele vychází při způsobu mnou požadovaného způsobu chovu a krmení na 100kč/hod hrubého za práci pro chovatele jen kolem zvířat a porážky a to nepočítám práci s úřadováním, lestry a prodejem. Takže se nedivím, že je to prostě problém sehnat v trvalejším období. Každý si udělá pár kuřat pro sebe a přebytky prodá hluboko pod reálnou cenou práce, ale to je opravdu občas - jednou dvakrát do roka.... ale ne trvale. Takže kuřata prostě nejsou. Dospěli jsme k závěru, že budeme dělat drůbež protože nás to baví a vidíme v tom smysl v rámci celkového konceptu farmy tam drůbež má svoje místo. Ale budeme toho dělat klidně méně, ale za takové peníze, aby to bylo pro nás smysluplné a byli jsme ochotní to dělat průběžně, aby ten kdo má zájem si mohl takové maso dopřát po celou sezonu. Stejně jako do zeleninové kpztky zelináři i chovateli jdou do cesty různé nástrahy a vykrmit maso nemusí být vždy protkáno úspěchem a procházkou růžovou zahradou, naopak je to dřina a "pořád něco", když je to malé lítáte k tomu i několikrát v noci, abyste se ubezpečili, že jim není zima, příliš teplo nebo jestli se vám jednodenní kuřata nevymáchala ve vodě, jestli jim krmení sedlo a nemají průjem, jestli nehoří stodola od lampy apod. Ale za tu náročnou práci chce i chovatel odpovídající odměnu, aby si mohl taky chvíli udělat čas pro svoje nejbližší. Pomáhejme našemu zemědělci, aby byl schopen a ochoten pro nás dělat dobré potraviny i další rok. Sdílejme s ním nejen úspěchy ale i "neúspěchy".

Dodavatelem je Mirek Týce za Kácova - železničář a sedlák v jedné osobě :-)

Cena je uvedena za kus o váze 1,8kg a bude zúčtována při výdeji dle skutečne vah, která se nedá předem odhadnout .cca 1,7-2,2 kg.

 

 

 

 

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.