Brzy OTVÍRÁME! Od března se těším opět naviděnou! Sledujte Fb ať vám nic neuteče! Dáša

Reishi sušený prášek 50g - PASEKOVI!

25739
Neohodnoceno
  • 1 z 2

z pěstírny manželů Pasekových


  • (1 ks) Skladem
750 Kč / ks
Kategorie: HOUBY - PĚSTÍRNA PASEKOVI
 

Sušené houby. Maximální teplota sušení 30st!!!

 

"Leskokorka lesklá-

je pro své blahodárné účinky na lidské zdraví využívána nejméně čtyři tisíce let a dokonce v Japonsku, kde se nazývá REISHI nebo také MANETAKE, s ní mají skvělé zkušenosti již deset tisíc let.V Číně, kde ji říkají LING-ZHI je nejvíce ceněným přírodním léčivem, je zde označována jako šťastná bylina, nebo jako rostlina s duchovní silou, představující bohatství, dobré zdraví, dlouhověkost a dokonce nesmrtelnost, je považována za významější než Žen-šen. Asi ve 3 století před n. l.dokonce vznikl i kult LING-ZHI, po staletí byla tato houba uznávaná jako symbol úspěchu a blaha.V Japonsku, Číně a Koreji je znázorněná na starých uměleckých dílech. Ještě i nyní se používá jako talisman, který chrání nositele, nebo jeho dům proti negativním a zlým silám. Dříve byla velmi drahá a vzácná. Plodnice se nedají využít v kuchyni, protože jsou tvrdé a dřevnaté, podobné našim chorošům, navíc jsou i hořké, udává se, že čím víc je hořká její chuť, tak tím má víc příznivých účinků na naše zdraví. Hlavní znak houby popisuje už její český název LESKLOKORKA LESKLÁ, její plodnice jsou jako nalakované a krásně se lesknou. Údajně posiluje schopnost těla zahánět nemoci.

V minulosti, byla houba velice vzácná, v Číně byla vyhrazena pouze pro císařskou rodinu, a ten kdo ji našel musel ji odevzdat, pokud ji neodevzdal, následoval trest a při požití dokonce trest smrti. V Evropě se jí učíme používat posledních 30 let. Vietnamský název je NAM LINH CHI. Je nejstarší houbou u níž jsou zdokumentované příznivé účinky na lidský organismus, s velmi širokou škálou fyziologických a terapeutických účinků. Její jména Reishi a Lingzhi doslova znamenají „nadpřirozená houba“. Je také zmiňována jako: houba bohů, lék králů, šťastná houba, houba nesmrtelnosti....

Jako elixír života je tato houba známá po celou čínskou historii, má velkou tradici jako posilující prostředek, který má podobné účinky jako ženšen.

Tem kdo ji pravidelně užívá s největší pravděpodobností se nejen dožije podstatně vyšího věku, ale navíc bude i velmi zdatný sexuálně. Má příznivé účinky při pobytu ve vysokých nadmořských výškách a proto ji používají i šerpové v Himalájích. Urychluje obnovu fyziologické funkce organismu a zvyšuje pracovní schopnost, je vhodná pro sportovce po velkých fyzických výkonech.

 

Zvyšuje schopnost těla zahánět nemoci. Podporuje správnou funkci buněk, dodává tělu vitamíny, minerály a živiny. obnovuje sníženou funkci slinivky a snižuje hladinu cukru v krvi, vyrovnává krevní tlak, zlepšuje okysličování krve, posiluje imunitní systém, detoxikuje, zvyšuje odolnost vůči stresu, čistí cévy, snižuje cholesterol, brání kornatění tepen.

Pomáhá při alergiích a příznivě ovlivňuje astma, cukrovku, malárii, chřipku, epilepsii, parkkinsona, ekzémy, záněty, oční nemoci, osteoporózu, artritidu, revmatismus, leukémii, mentální poruchy, deprese, poruchy zažívání, žaludeční vředy, kardiovaskulární nemoci, nespavost, infarkt, mrtvice, bradavice, opary, popáleniny, rakovinu a nádory tlustého střeva, prostaty, plic, vaječníků, prsu, čípku......

Doporučené dávkování cca 6 - 16 gramů/denně."

 

https://pasekovi.estranky.cz

 

Dodavatelem hub jsou manželé Pasekovi z Pardubicka: JE TO DLOUHÝ .. ALE STOJÍ ZA TO PŘEČIST CELÉ!!!!!

"Na první pohled jsou to žampiony jako každé jiné, mnohdy k nerozeznání od ostatních. Na ten druhý pohled se však již podstatně liší.
Kvalita. Při pěstování nepoužíváme žádné chemické prostředky, které by nepříznivě ovlivňovaly kvalitu,chuť a složení hub.
Houby všeobecně mají tu vlastnost, že do sebe rády absorbují různé toxické látky. Je to jejich dobrá ale i špatná vlastnost zároveň. Pokud houba při svém růstu není toxickými látkami zatížena, působí v trávicím traktu jako kartáč. V opačném případě trávení spíše zatěžuje (především lesní houby). V polsku se používají postřiky, které jsou u nás již zakázány. Jsou také podstatně levnější, proto se mohou používat vhojné míře.

V poslední době se stále častěji setkávám  s názorem zákazníků, že houby od nás jsou nějaké lepší a chutnější, než ty, které jsou občas nuceni koupit někde jinde."

Dále o sobě říkají:

Původ. Žampiony pochází přímo z regionu Pardubického kraje, včetně surovin na výrobu substrátu. Nezatěžují českou republiku nadměrnými emisemi při přepravě. Dávají tak práci a peníze desítkám lidí z našeho kraje. Takových pěstíren je u nás dnes již opravdu málo. Náš výrobce substrátu jich dnes zásobuje méně než 12 z dřívějších 90 pěstíren. Mnozí překupníci s levnými, polskými žampiony dnes vystupují jako pěstitelé, aby přilákali své zákazníky k nákupu. V současnosti jsme jedinná celoročně fungující pěstírna v pardubickém kraji.

 

Peníze tak neplynou do zahraničí (např. Polska, dovozem levných žampionů, zahraničním majitelům supermarketů), ale dáváme si tak vzájemně práci u nás. 
Lidi, kteří se stále větší oblibou nakupují levnější zboží ze zahraničí chci upozornit, že ve výsledku na tom nikdo z nás neušetří. Tento přístup povede pouze k zavírání firem, propuštění a ztrátě zaměstnání. Ve chvíli, kdy zahraniční výrobce u nás přijde o konkurenci, zvýší ceny mnohdy o více než byly ceny zdejších výrobců. Česká republika pak ztrácí soběstačnost, suverenitu a oslabí se tak vývoj ekonomiky a prosperity státu.

Smajlíci

 

Přejeme dobrou chuť a srdečně Vás zveme na návštěvu pěstírny, kde můžete na vlastní oči vidět v jakém prostředí pro Vás houby pěstujeme.
   Krásný a úspěšný den přejí Jiří a Monika Pasekovi.

Teplomilné druhy a zelenina pro nejranější sklizeň jsou předpěstovány v pařeništi a následně sázeny do fóliovníku, méně náročné druhy rostou na zahradě a ty nejméně náročné pak na poli. Kromě obecně známé zeleniny jako mrkev, celer, salát, rajčata… se pěstují i ty méně známé, např. lebeda zahradní, černá ředkev, tuřín, mangold, kadeřavá kapusta a jiné.

Důraz je kladen na pěstování co nejšetrnější k životnímu prostředí, což dokládá i maximální omezení používání povolených přípravků a mechanizačních prostředků a naopak individuální péči od setí až po sklizeň v podobě ruční práce a v neposlední řadě také snaha používat co nejvíce vlastní osivo.

Ke hnojení se používá hnůj, kompost nebo zelené hnojení. Ochrana rostlin před škůdci a chorobami je řešena zejména preventivně střídáním plodin, pěstováním smíšených kulktur, zakrýváním netkanou textilií, případně ručním sběrem škůdců a odstraňováním napadených rostlin nebo jejich částí. Ve výjimečných případech při nadměrném výskytu je použito přípravků povolených pro ekologické zemědělství.Více zde: https://www.bio-zelenina.cz/biozelenina

mnbmewTeplomilné druhy a zelenina pro nejranější sklizeň jsou předpěstovány v pařeništi a následně sázeny do fóliovníku, méně náročné druhy rostou na zahradě a ty nejméně náročné pak na poli. Kromě obecně známé zeleniny jako mrkev, celer, salát, rajčata… se pěstují i ty méně známé, např. lebeda zahradní, černá ředkev, tuřín, mangold, kadeřavá kapusta a jiné.

Důraz je kladen na pěstování co nejšetrnější k životnímu prostředí, což dokládá i maximální omezení používání povolených přípravků a mechanizačních prostředků a naopak individuální péči od setí až po sklizeň v podobě ruční práce a v neposlední řadě také snaha používat co nejvíce vlastní osivo.

Ke hnojení se používá hnůj, kompost nebo zelené hnojení. Ochrana rostlin před škůdci a chorobami je řešena zejména preventivně střídáním plodin, pěstováním smíšených kulktur, zakrýváním netkanou textilií, případně ručním sběrem škůdců a odstraňováním napadených rostlin nebo jejich částí. Ve výjimečných případech při nadměrném výskytu je použito přípravků povolených pro ekologické zemědělství.Více zde: https://www.bio-zelenina.cz/biozelenina/
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.