JITKA PÍCHOVÁ - EKOFARMA KOZOZEL

Jitka Píchová a její ekofarma Kozozel z  Horní Ředice u Pardubic. " Biozelenina je pěstována podle zásad ekologického zemědělství. Teplomilné druhy a zelenina pro nejranější sklizeň jsou předpěstovány v pařeništi a následně sázeny do foliovníku, méně náročné pak na poli. Kromě obecně známé zeleniny jako mrkev, celer, salát, rajčata.. se pěstují i ty méně známé jako lebeda zahradní, černá ředkev, tuřín, mangold, kadeřavá kapusta a jiné.

Důraz je kladen na pěstování co nejšetrnější k životnímu prostředí, což dokládá i maximální omezení používání povolených přípravků pro ekologické zemědělství a naopak na individuální péči od setí po sklizeň v podobě ruční práce a v neposlední řadě také snaha používat co nejvíce vlastní osivo.

Ke hnojení se používá hnůj, kompost nebo zelené hnojení. Ochrana rostlin před škůdci a chorobami je řešena zejména preventivně střídáním plodin, pěstováním smíšených kultur, zakrýváním netkanou textilií, případně ručním sběrem škůdců a odstraňování napadených rostlin, případně jejich částí. Ve vyjímečných případech při nadměrněm výskytu je použito přípravků povolených pro ekologické zemědělství.

 

kozozel plakat

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.