Polotvrdý zrající sýr MLYNÁŘ / RACLETTE 200g

997
Neohodnoceno
  • 1 z 3

Polotvrdý zrající sýr Mlynář nebo Raclette


  • 600 Kč / 1 kg
  • (> 5 ks) Skladem
120 Kč / ks
Kategorie: Farma Bláto - zrající sýry
Hmotnost: 0.2 kg
 

Sýr Mlynář je typem horského sýru, který zraje 3-6 měsíců. Je vůbec nejprodávanějším z produkce Farmy Bláto. 

 

Oficiální popis Farmy Bláto: Polotvrdý sýr Alpského typu (Alp kase), vyrobený z čerstvého plnotučného mléka. Na výrobu tohoto sýr používáme výhradně mléko z pastvy nebo zimní senné mléko, které je to nejkvalitnější co může naše kráva nabídnout. Mléko očkujeme Švýcarskou horskou kulturou. Při výrobě ctíme několikasetletou recepturu. Sýr vyrábíme v bochnících okolo 3kg, které zrají minimálně tři měsíce až jeden rok, za denní péče a ošetřování solí a směsí kultur. Čas zrání ovlivňuje chuťové a senzorické vlastnosti sýra. Mladší sýr má pružnější a jemnější chuť, oproti tomu starší sýr má pevnější strukturu a výraznější vůni a chuť. Hodí se k suchému červenému vínu.

Výrobce sýru je Farma Bláto, kterou najdeme nedaleko Uhlířských Janovic. Chovají krávy, kozy a různou drůbež. Zpracovávají si mléko sami ve vlastní sýrarně přímo na farmě. www.farma-blato.cz

 

!!!!Cena je uvedena za 150g výrobku. Cena bude přepočítána podle skutečné váhy při výdeji zboží. Pokud bude mít sýr více nebo méně než účtovaných 150g, bude Vám rozdíl buď doúčtován nebo vrácen!!!

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.